KONKURS POŻARNICZY

W dniu 21 marca 2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Współorganizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa PSP oraz Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sokołowie Podlaskim.

Głównym celem turnieju jest popularyzacja przepisów o bezpieczeństwie, w tym kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ekologii, ratownictwa oraz ochrony ludności. W zmaganiach powiatowych udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Nad przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie: bryg. Sławomir Lipka, v-ce prezes ZP ZOSP Józef Panasz i bryg. Sławomir Iwański. Jury po dokonaniu oceny prac pisemnych wyłoniło po 5 najlepszych uczestników eliminacji powiatowych w poszczególnych grupach wiekowych.

Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Skibniewski z klasy VI, Ewa Banasiuk z klasy VIII i Sebastian Tymiński z III klasy gimnazjum. Duży sukces odniósł w tegorocznym konkursie Dawid Skibniewski, który zajął III miejsce w swojej grupie wiekowej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Komendę Powiatową PSP w Sokołowie Podlaskim, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim oraz OP ZOSP RP w Sokołowie Podlaskim. Podczas podsumowania konkursu v-ce starosta sokołowski Ryszard Domański podziękował opiekunom za przygotowanie uczniów do turnieju oraz życzył zwycięzcom zajęcia czołowych miejsc na etapie wojewódzkim. Komendant Powiatowy PSP w Sokołowie Podlaskim st. bryg. Tomasz Wilk pogratulował zwycięzcom oraz zaprosił młodzież do wstępowania w strażackie szeregi.

Krzysztof Przyborowski